یک پست هندوانه ای !

با وجود اینهمه پیشرفت تکنولوژی ! و وارادت انواع و اقسام میوه های مختلف و نوظهور و شیک و با کلاس و جنتلمن ! باز هم فقط تابستان است و هندوانه اش ... یعنی اصلن اسم تابستان عجیب عجین شده با این گردالوی سرخ ! ... عجین عینهو زمبور و عسل ! عینهو عالم و عمل ! عینهو اسب و گاری یا آخوند و عمامه یا حالا هر چی با هر چی ! ... یعنی تصوّر یکی بی آن یکی محال است و برعکس ! ... این یعنی که پدران ما کارشان خیلی درست بوده و قربان خودشان و آن حوض های کاشی آبی فوواره دار وسط حیاط هایشان بروم که مخصوص قلاندن هندوانه اندر میانش بوده ولاغیر ! ... البت لذت واقعی و عمیق و معنوی ! بردن از طعم هندوانه بنظرم شدیدن در گروی خوردن آن به سبک حیات وحش و دریدن و خیساندن و آب هندوانه مال کردن پیرهن و شلوار و حتی گلاب به روتان شورت است ! ... این اراجیف صرفن ناشی از لذت عرفانی و خلسهء نابی ست که از خوردن یک فقره هندوانهء خیلی شیرین از یک آقای وانتی سیبیلو خریده ، بر نگارنده مستولی شده و هیچگونه ارزش دیگری ندارد !

***

پی فتوبلاگ نوشت :

نبرد با اژدهای سیمانی ( عکس از آرش ناجی )

/ 64 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
من و من

ما جز صنف خربزه خوران مقيم مركز هستيم اساسي!

مامانگار

هندوانه خوران طبع گرم ...و خربزه خوران طبع سرد دارند... شما که اینطوری با کیف ولذت ازخوردن هندونه حرف میزنید...خبر ندارید از کسانی که باخوردن مقدارکمی هندونه...دل درد و دل پیچه می گیرن...حال تهوع بهشون دست میده.. وفشارشون می افته...حالا کجا ؟...مشخص نیست...

1

1

سمیرا

اینو نگفتی که هندونه خریدن تخصص میخواد وکار هرکسی نیست ها!

سفر من

آقا این چه وضع هندونه خوردنه ؟ باید پوستش رو با قاشق می تراشیدید تا لذت واقعی با هندونه دوش گرفتن نصیبتون شه !

مجیدحمید

روحت شاد. تنها میوه لذت بخش عالم همینه. البته دقیقا با همین روش سنتی و لاغیر. اصلا خوردن هندونه با پیش دستی و کارد و چنگال و مقادیر معتنابهی کلاس اصلا مزه نداره.

درنین

سلام درود بر هندوانه [خنده] . بهترین ها

ارام

عاشق هندونه م مخصوصا با قاشق خوردنش[نیشخند]

غزل خونه

گفتم ساکت و بی سر و صدا با قاشق افتاده بودی به جون پوست هندونه ها. نگو داشتی معاشقه و مکاشفه و مشاهده و معاینه و معامله میکردی!!!