ده راهکار چرند برای معضلی چرند تر !

لطفن با رعایت نظم و ادب و سکوت و سایر شئونات ! ابتدا لینک زیر را مطالعه کنید :

پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی در نامه ای به رییس اتحادیه پوشاک و لباس دوختهء تهران اعلام کرد ...

خواندید ؟! ... خب حالا توجهتان را به خودم جلب می کنم ! :

30 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی گذشته است ... 30 سال خودش یک عمر است ... نمی دانم پس کی می خواهیم تجربیات این سالها را به کار ببندیم ؟ ... می خواهیم یعنی می خواهند ... داریم بی وقفه سقوط می کنیم ... داریم مدام عقب تر می رویم ... دارند ما را و وطنمان را و آیندهء مان را به قهقرا می کشانند با لبخند و سلام و صلوات ... فرهنگمان رو به نابودی ست ... بوی الرحمن داشته ها و نداشته هایمان بلند شده ... تاریخمان زیر سم سواران بی تبار لگدمال شده چنان که گویی از زیر بته عمل آمده ایم ... آمار جرم و جنایت و بیکاری و اعتیاد و طلاق و بزهکاری با تصاعد هندسی بالا می رود ... اقتصادمان اسهال و یبوست توامان گرفته و بیمار محتضر هر لحظه رو به موتی را می ماند علاج و برگشت ناپذیر ... خودمان هم بالای سر این بیمار رقت انگیز در بالماسکه ای چندش آور بر روی هزاران هزار معدن گوناگون و اقیانوسی از نفت و گاز رقص افلیجی می کنیم ... ساختارهای اداری و اجتماعی مان ویران و مضمحل است به حدی که امید به اصلاح و بهبود رویایی کودکانه است ... از هر طرف که می رویم جز وحشتمان نمی افزاید ... و ما ( یعنی آنها ) هنوز اندر خم یک کوچهء بن بست در پی اینیم که سینهء این مانکن و باسن آن یکی خدای ناکرده یکخوت موجبات انحراف اخلاقی و انحطاط روحی روانی جامعه را فراهم نکند ... در پی اینیم که با بریدن و فِلَت کردن سینه ها و باسن های پلاستیکی ، جوانان این مرز و بوم پر گهر را در آغوش اسلام نگه داریم طوری که دعای ابوحمزه ثمالی را بهتر از اسم والدینشان از بر باشند و جوشن کبیر را بی غلط از آخر به اول عینهو بلبل چشم بسته و از حفظ بخوانند ... غافل از اینکه این ره که می رویم دیگر حتی به ترکستان هم نیست ...

لابد فردا روز هم می خواهند سینه ها و باسن های خودمان را صاف و فلت کنند ! ... از این جماعت هیچ چیز بعید نیست به مولا ... مثلن می توانند یکسری گیت های الکترونیکی سفارش بدهند چین بسازد برایشان تا صبح به صبح شهروندان از آنها عبور کرده و برجستگی هایشان اندازه گیری و استانداردسنجی شود و میزان غیر مجازش تعدیل و اصلاح شود ! ... البته تجربه ثابت کرده که مسئولین بادرایت و باکفایت نظام بیشتر تمایل به استفاده از روشها و راهکارهای کم هزینه و در عین حال سنتی و صد البته مبتنی و منطبق با ارزشها و تعالیم و فرهنگ اسلامی دارند ! ... مثلن ممکن است به جای گیت های مذکور شاهد باشیم که پرسنل شریف و زحمتکش گشت ارشاد ساطور و اره برقی به دست در خیابان دمبال آدمهای برجسته ! بکنند و مصرانه و مجدانه اقدام به خدمت رسانی به امت شهید پرور و رفع نواقص هندسی شان بنمایند شبانه روزی و خستگی ناپذیر !

این حقیر در همین راستا جهت علاج واقعه قبل از وقوع کردن پیشنهاداتی برای مسئولین ذیربط دارم به شرح ذیل :

1- نظارت و کنترل تغذیهء آحاد جامعه با هدف حذف کلیهء غذاهای حاوی ویتامین ها و پروتئین های برجسته کننده !

2- حذف مطالب و دروس مربوط به پستی بلندی های کشور پهناورمان ایران از تمام اطلسها و کتابهای درسی جغرافیا به جهت عقیم گذاشتن الگو برداریهای نامناسب !

3- تصویب طرح تشویقی تخصیص وام و یارانهء خفن به قصابی های کم فروش !

4- تصویب و اجرای طرح سنگسار مادران برجسته زا !

5- حذف مالیات و گمرکی دستگاه های بدنسازی خانگی و کمر بندهای لرزونکی چربی سوز ! و توزیع رایگان قرصهای لاغری موضعی از طریق مساجد و تکایا و ارگان های دولتی و نیمه دولتی !

6- کمک به توسعهء علم ژنتیک و تقدیر از زحمتکشان صنوف ماموگرافی و پوپولوژی !

7- گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه با هدف مشغول شدن دستهای مردم و  استفادهء بیشترشان از باسن و سینه برای انجام امورات کالری مصرف کن روزانه !

8- تلاش برای همه گیر شدن بیماری های ارزشی و اخلاق گرا مانند سرطان سینه و بواسیر حاد !  

9- اخلال در سیستم حمل و نقل عمومی و تخریب تونل ها و دور برگردان های احداث شده با هدف ترافیک سازی اسلامی به جهت ترویج فرهنگ پیاده روی تا حد مرگ و تعریق نواحی مرتفع تا حد بخارپز شدن و ناپدید شدن !

10- در نظر گرفتن جرائم سنگین برای خیاط های مردانه و زنانه دوزی که در استفاده از پارچه برای قسمتهای خشتک و سینهء شلوارها و پیراهن ها اسراف نموده و با این آزادی لجام گسیخته ! موجبات رشد تورم در این مناطق سوق الجیشی را فراهم آورده ! و اصلن مصلحت نظام اسلامی را در این فقره وجهء همت خود قرار نمی دهند !

 

پی چرت نوشت ! :

بدیهی ست نگارنده عقل درست و حسابی که ندارد ! و همهء این خزعبلات را ظرف چند دقیقه از خودش در کرده است ! بنابر این قطعن این راهکارها بهترین های موجود نبوده و راه برای یاری سبز دیگر صاحبان اندیشه و تفکر و دیگر دلسوزان جامعه بسته نیست ! لذا خواهشمندیم پیشنهادات این مدلی خود را در اسرع وخت به صندوق پستی سمت راست منزلتان پرتاب کنید تا یک در دنیا و یکی هم در آخرت عوض ببینید و حالش را ببرید ! 

/ 59 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صدیق سروستانی

خدا از سر تقصیراتت بگذره . اندازه ی یک روضه خونی آقای آقا سید منصور از چشام اشک اومد البته دلم هم درد گرفت . مدتی بود انقدر با صدای بلند نخندیده بودم .جانت جور

مهسا

حمید! دل‌بندم! اونی که مش"غ"ول‌الذمه می‌شه همین جناب کرگدن خان‌ه . تو فوق ِ فوق ِ فوق ِ فوقش مش"م"ول‌الذمه می‌شی

غزل خونه

سلام گوگل ریدرمون که به فاک رفت و خوشحال باش که منبعد وبلاگت مرجع و مرید ماست برای پیگیری آپدیت دوستان...

غزل خونه

قبلا شنیده بودم که شغل بعضی ها ایستادن به جای مانکن، پشت ویترین مغازه هاست. انقدر برام تلخ و وحشتناک بود که عکسش رو توی گوگل سرچ نکردم تا آخر تو گذاشتی و ریدی بر جونمون رفت! خیلی حالم گرفته شد... یکی از چیزایی که خیلی عذابم میده شغلهای آزاردهنده ی آدمها و علی الخصوص زناست... دیروز هم موتوری ای که از دروازه دولت گرفتم واسه خونه جوادینا انقدر مضلومانه از مشکلات کار سختش و تهیه ی هزینه ی دانشگاه و مدرسه ی بچه هاش و اجاره خونش برام گفت که داشتم جر میخوردم از بغض... ای بابا...

غزل خونه

حالا این کامنتای من چه ربطی به متنی که نوشتی داشت الله اعلم...

مهسا

من حوصله‌م از این پستت سر رفته . یالا بیا عوضش کن و یه چیز جدید بنویس . دههه!

پریا

مرحبا!!! کلی مشعوف و متاثر شدیم

این خبر را که در تابناک خوندم می خواستم یک پست براش بزارم که نشد! و الحق که کرگدن جان هر انچه را که شرط بلاغ بود گفت! نمی دانم ولی دارند یک کاری می کنند که امسال من که تا چند سال پیش سنک وطن پرستی و فقط میهنم به سینه می زدیم و می گفتیم باید جنگید و این خزعبلات... بی خیال شویم و رفتن به آن ور آب بشود یکی از اهداف اولیه زندگیمان! تف!

الهام

این خبر را که در تابناک خوندم می خواستم یک پست براش بزارم که نشد! و الحق که کرگدن جان هر انچه را که شرط بلاغ بود گفت! نمی دانم ولی دارند یک کاری می کنند که امسال من که تا چند سال پیش سنک وطن پرستی و فقط میهنم به سینه می زدیم و می گفتیم باید جنگید و این خزعبلات... بی خیال شویم و رفتن به آن ور آب بشود یکی از اهداف اولیه زندگیمان! تف!