یک پست خیلی معمولی ...

ایشون که می بینید کتونی جدید کرگدن است نقطه سر خط ! ... خیلی وخت بود پاپوش اسپرت نخریده و نپوشیده بودم ... از اون دست کتونی هایی که پای آدمو بغل می کنه و باهاش حس می کنی انقدر سبکبالی که اگه اراده کنی می تونی پاتو بلند کنی و بذاری رو اون ابر گنده سفید تپل خوشگله که اون بالاس ... یاد نوجوونیام میندازه منو ... یاد سالهای دبیرستان که با حسین قزلباش یار غار اون سالهای هپروت و بی خیالی ، کتونی فروشی ای تو این شهر درندشت نمونده بود که با هم نگشته باشیم ... همهء مارکها و همهء مدلها رو حفظ بودیم ! ... گیرم که پولمون نمی رسید به خرید خیلی هاشون ... اما وصف العیش برای ما در این مورد استثنائن سه چهارم عیش بود لامصب ! ... یاد اون ریبوکی که 15-16 سال پیش 20 تومن پولشو داده بودم و نفسم بود بخیر ! ... یعنی الان کجاس ، چیکار می کنه ؟! ... الان که فکرشو می کنم می بینم 20 تومن اون موقع خیلی پول بوده جددن ... اونم واسه یه بچه دبیرستانی ای که از باباش پول توجیبی ناچیزی می گرفته ... چقد اون وختا پول جمع کن بودم بر عکس حالا ! ... یا بهتره بگم چقد انگیزهء کتونی خوب پوشیدن قوی بوده واسه اون بچه دبیرستانی لاغر و سبزهء نسبتن بی پول ! ... بگذریم ... خلاصه که خیلی خوبه همین چیز به این کوچیکی منو با خودش برد به اون روزهای قشنگ و حالمو کمی خوب کرد تو این عصر جمعه ایِ آرامش بعد از طوفان ... 

فقط حرف مفت زدن هیچوخ درد هیشکی رو چاره نکرده و نمی کنه ... حرفهای قشنگ زدن و قشنگ حرف زدن دلیل و ضامن قشنگ زندگی کردن نیست اصلا و ابدآ ... میشه هر جا نشست قد یه شاهنامه دادِ سخن داد که زندگی مجمع الجزایر همین دست بهونه های ساده و کوچیک اما ناب و خالصه به شرطی که حماسه و افسانهء زیباییشونو درک کنی ... که آدم اگه آدم باشه باید خودشو یله رها کنه تو آغوش لحظه و حال و به تبعش عشق و حال ! ... که میشه جای خالی نداشته ها رو با عشق ورزیدن و کشف دوبارهء داشته های هر چند کم و کوچیک پُر کرد ... که زیبایی باید تو نگاه باشه نه منظرگاه ... که خوشبختی باید خود از درون ببوید نه آن که عطار بگوید یا خیام یا حالا هر کی ! ... و کرور کرور و کتاب کتاب از این دست حرفها که فقط حرفن ... صوتن ... اما تا وختی هم نکشی و از جات پا نشی هیچ چی سر سوزنی عوض نمیشه ... باید انقد به این قبیل حرفها ایمان و باور داشت که دیگه اصلن حرف نباشن واسه آدم ... اگه غیر از این باشه حتی ارادهء قائم به تغییر هم خیلی وختها یه اتفاق کاملن عقیمه ... اونم تو دنیایی که هیشکی رو با هیشکی کاری نیست ... آدمها تو منظومهء روزگارشون حول مدار خودشون می چرخن فقط و در بهترین حالتش اگه پاتو نگیرن حداقلش اینه که دستتم نمی گیرن ... و این یعنی بین این شیش هف میلیاردی که تو همدیگه می لولن فقط خودتی که باید دلت واسه خودت بسوزه ... و این دلسوختن همونطور که اولش گفتم فقط حرف مفت زدن نیست !

/ 55 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سمیرا

میدانم این روزها خوب نیستی اما دلم میخواهد بد هم نباشی دوست دارم مثل اون روزهای سرخوشی وبی خیالی دانشکده باشی که همیشه وقتی توی ابن خلدون میرفتی بالای سن همه ساکت میشدیم که بچه ها هیس محسن باقرلو میخواد شعر جدید بخونه! ...خوب شو محسن اسطوره ای غزل..خوب شو...

سمیرا

راستي منم تازگيها يكي از همون كتونيها خريدم..دقيقا همين حسو باهاش دارم!

میرزاقلمدون

تو کتانی بپا می کنی و سبکبال می خرامی در دشت توجوانی های نوستالژیک و نمی دانی کسی که اولین بذر کتان را کاشت اگر می دانست فقط ذره ای می دانست اگر ! که پای بوگندوی تو در میان است شکر می خورد و به گور پدرش می خندید که بکارد.... ولی تو خوش باش و دل نسوزان برایش که دلسوختن پای برهنه می خواهد که تو نداری کاش می دانستی که برهنه پا بودن یعنی هوا دادن به پا یعنی عرق نکردن یعنی بو ندادن! می دانم آب در هاون کوبیدن است این صحبتها آنهم با تو تو یی گه برهنگی را تنها در حجم مهیج ! معنا می کنی راستی ! حالش چطور است؟ یادت نرود که آخر پاییز تخمهایش را بشمری! چون میدانم و میدانی که از جوجه خبری نیست! باور نداری؟ قُد قُد.

شیما

با سلام!! قرار خواستگاری حمید رو گذاشتم همین 5 شنبه!اگه کار داری جمعه بریم ها؟!!فقط مونده زنگ بزنم به مامان صهبا اطلاع بدم که داریم می آیم!!!! برادر بزرگ نباشند چایی از گلوی حمید پایین نمی رود! کتونی جدیدتان را هم بیاورید!

شیما

در همان مکان شما را به مریم بانو ترین می فروشم!یا کتونی را می دهی!یا می گم!

شوالیه

قدیما یه شعر سپید خوشگل داشتی که اگه حافظه ام قد بده میگفت: "ما دایناسورهای کوچولوی رو به انقراض با چشمهای درشت معصوم و وحشت زده..." حالا یه کم پس و پیش اما این شعر محشر امروز عصر خیلی تو کله ام دور میخورد و جولون میداد.. وقتی خودم و حمید رو مرور میکنم یا با هم تنها میشیم و میشینیم پای سفره ی درد هامون یاد این شعرت می افتم..تنها رشته ای که هنوز به زندگی گره ام میزنه حضور"یکتا"ست..اگه اون هم نباشه که خود خود انقراضم..محض و مطلق فرو می پاشم.. اینکه این چرا این گلواژه های ایثار و مهربانی رو دارم حواله ی تو میکنم واسه خودم هم مجهوله اما حس میکنم یه طوری ات شده...اگه میخوای تف بیندازی به ذاتم بینداز اما بگو بهم که چته.. تازه..خوش بحالته..من اینها رو حواله کردم...تو هم اماله کن بیکار نمونی.. خیلی مخلصیم به مولا..

صهبا

حالا این کتونی ها تونو به پا کنید و یه سری تشریف بیارید اونور...[عینک]

من و من

آقا شما غم دارید! کاش نداشتید کاش هیچ کس نداشت!