گاهی وختها ...

گاهی وختها برای آنهایی که باید ، خیلی کمتر از دیگرانِ دورتر وخت داریم ، انرژی داریم ، نفس داریم ، حال داریم ، پچ پچ داریم ، لبخند داریم ، حرف داریم ، قهقهه داریم ، ، انگیزه داریم ، عاطفه داریم ، مهر داریم ، ماه داریم ، راه داریم ... و خیلی چیزهای دیگر داریم ...

و این خوب نیست بنظرم ... می گویم بنظرم نه برای تکمیل جمله ... برای اینکه خب این فقط نظر من است آنهم تازه در این روز و ساعت و لحظه ... ولی آدمیزاد کللن ایراد گرفتنی نیست ... اسمش روش است : آدمیزاد ... خدا که نیست ... ربات هم نیست ... یک مشت گوشت و اُستُخان و خون و چربی و رگ و مویرگ بی ارزش است که برای اینکه دست زیاد نشود اسمش را گذاشته اند اشرف مخلوقات ! ... ایشان فرمول بردار هم نیست که ... یکسری چیزها بلد است که ماحصل هزار و یک علت و معلول است و فاعل و مفعول ... ماشالله الان هم که دیگر علم ثابت کرده حتی رسوبات دورهء مزوزوئیک طفولیتش هم و ژوراسیک نونهالی اش هم در رفتارهای امروز و پسفردایش موثر است ... از یک همچین موجود سخت و پیچیده ای چه توقعی می شود داشت ؟ ... تازه اگر توقعی هم داشته باشی باید پی این را به تنت بمالی که یکروزی یک جایی درست سر بزنگاه یکی هم از تو یک توقعی داشته باشد که از نظر تو بیجا و غیر قابل برآوردن باشد و از نظر خودش کاملن درست و بجا و به حق ... لذا آدمها را باید از کنارشان رد شد و باهاشان کنار آمد و همینطوری که هستند قبول کرد وگرنه کل بشریت قابلیت رد شدن را دارند حتی با تک ماده و ارفاق ... اصولن بهتر است آدم کلله اش را بکند توی کو.نش و این چند صباح و لیل و نهار زندگی اش را بکند ( باز هم ) بنظرم ! 

***

پی خشتک نوشت ! :

همین الان حوالی میدان سلماس خشتکمان توی تاکسی پاره شد ! ... حالا باید تا عصر توی شرکت عین بچچه مثبت ها دو زانو و تحت فشار بشینیم ! ... از این مسئله بدتر این است که خیلی زور دارد آدم خودش تاکسی داشته باشد و خشتکش توی تاکسی غریبه پاره شود !!

/ 126 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نون

[گل]

سیروس

پی خشتک نوشت[قهقهه][قهقهه][قهقهه] خشتکه دیگه پاره می شه[نیشخند]

سیروس

فحش خور بلاگفا این جا گویی ملسه ما هم بببععععللللههههه بلاگفا جان تو روحت![کلافه]

هیشکی!

سلام.صب بخیر. یه سوال داشتم , میشه بپرسم چرا دیگه ما رو با شعراتون مستفیض نمیفرمایید؟[سوال] جای غزل تو وبلاگتون شدیدن خالیه!

یک مشت گوشت و اُستُخان و خون و چربی و رگ و مویرگ بی ارزش است که برای اینکه دست زیاد نشود اسمش را گذاشته اند اشرف مخلوقات.......اصلا خوشم نیومد خیلی اغراق کردی...............

ويدا

گاهي وختا نه، نود و نه درصد وختا [افسوس]