حکایت آن سلمانِ نامسلمان !

سر شبی رسانهء ملی ! داشت یک مستندی راجع به سلمان رشدی نشان میداد و آن سالهای غائلهء آیات شیطانی ... از خود رشدی لعین ! و تولدش در هند و بابا ننه اش شروع کرد تا رسید به جوانی و نویسندگی اش و دستهای پشت پردهء استعمار پیر در چیدن این دسیسهء اسلام ستیزانه ... فیلم پُر بود از مصاحبه با آدمهای مختلف ... از یک شهروند مسلمان ریقوی مثلن پاکستانی یا هندی گرفته تا ولایتی و لاریجانی که با آب و تاب از درآوردن به موقع چشم فتنه توسط حضرت امام می گفتند و از اثرات این برخورد به موقع در دوام و قوام ! اسلام و مسلمین و اینا ... نمیدانم دیدید یا نه ولی جددن ارزش دیدن داشت این مستند تاریخی ...

جدای از اینکه طبق روالِ موضع گیری ها و سیاست همیشگی رسانهء ملی در این قبیل موارد هیچ جای فیلم حتی یک صفحه یا حتی یک سطر از این کتاب موهن را هم برای ما عوام کالانعام روخوانی نکردند که بفهمیم بلاخره این رشدی ملعون چی نوشته که انقدر نافرم پایه های مستحکم یک دین آسمانی 1400 ساله را به لرزه در آورده ، نکته های خیلی خوب و قابل تامل زیادی داشت ... مثلن جالب بود که سازندگان فیلم نشان دادند که رشدی بعد از آن قضیه تحت فشارهای واردهء جهانی در رسانه ها اعلام پشیمانی و توبه کرده و از مسلمانان جهان بابت ریش ریش کردن دلهای لطیفشان عذرخواهی کرده اما حضرت امام توبهء اش را نپذیرفته و کماکان حکم به مرتد و محدور الدم بودنش داده اند ! ... یا مثلن اینکه نشان دادند رشدی بعد از آن فتوا سولاخ موش را می خریده خدا دلار ! و طی کمتر از دو ماه 57 تا مخفیگاه عوض کرده و اینگیلیسی های خدا پس گردنشان زده چقدر وخت و انرژی و پول خرج محافظت از او کرده اند و یک تصویرهایی هم از مخفیگاه های تنگ و تاریک و مخوفش ( تو مایه های عکس بالا ! ) و تباه شدن زندگی اش در این اسارت و زندان خود خواسته و با دست خود ساخته نشان دادند که آدم دلش همزمان کباب و خنک میشد ! ... کللن عالم رسانه عالم جالب انگیزی ست و رسانه های ملی همهء کشورها خیلی باحالند که صد البته رسانهء ملی ما این وسط چیز دیگری ست خب !!

***

پی فتوبلاگ نوشت :

آن دو چشم روی میز عسلی ...

پی غزلخونه نوشت :

وحید داداش بعد از دو ماه و نیم با یک ترانهء جیگر درآر به روز است !

پی ابر چند ضلعی نوشت :

یک عاشقانهء محشر ، تلخ و شیرین و دیوانه کنندهء دیگر ...

/ 96 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
.

.

کیامهر

اپراتورهای خانوم ایرانسل سلام ویژه رسوندن حاج آقا

.

من و من

آقا ما مملكتي هستيم سلمان رشدي ساز! وگرنه كي ميشناخت اين بابا رو تو دنيا؟! كي واس كتابش تره خورد مي كرد؟! يهو جهاني شد يارو ما كه كتابشو نخونديم اگه كسي خونده واس ما هم تعريف كنه!

نگار

چه ترکیب خوبی بود پی فتوبلاگ نوشتت رفیق ... خوبی؟ ما که نه ... طبق معمول !

1

1

.

نسرین

میگن نماز ستون دینه واونم با یه گوز نا قابل باطل میشه.خوب این جوریاس دیگه.