دیری دیرییییییییین !!

حقیقتن فکرش را هم نمی کردم که انقدر کار سختی باشد آمارگیری و الا به ریش نداشته ام می خندیدم که این بازی را راه بیندازم ! ... چندین ساعت استخراج نظرات و آرا وخت برد و فیکس دو ساعت هم جمع بندی و انتخاب برگزیده ها ... تازه دو ساعت آخر با همراهی و یاری سبز یک اکیپ سه نفره میسر شد ! که عبارت بودند از مریم بانوی گرام و حاج حمید باقرلو و شیخ ابی وکیلی ! که نصفه شبی به ضرب و زور و خواهش بیدار نگهشان داشتیم که به قول امیر قاسمی این کار را انجام کنیم ! تا بد قول تر از این نشویم ...  

البته لازم به ذکر است که در تهییج ما برای انجام این رسالت خطیر و تکوین این حماسه باشکوه ! مهمانی دیشب منزل داداش فری و راضیه بانو و تماشای نیمه زندهء مراسم روحانی و پر فیض اهدای جوایز گلدن گلوب و شام مشدی و ترشی بادمجان شکم پر و چایی های لیوانی میزبان بی تاثیر نبود که اجرکم عندالله الهی آمین !

 توضیح آخر اینکه قصد داشتم ١٠ فیلم خارجی و ١٠ فیلم ایرانی را به عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب کنم اما با توجه به مدل آرای ماخوذه ! و تفاوت سیستماتیک آرای فیلمهای ایرانی و خارجی و نبود قوانین تفاضل گل و گل طلایی و الخ ! بنا را بر این گذاشتم که هر فیلمی که حداقل ۵ رای کسب کرده باشد به رده بندی نهایی راه پیدا کند تا حق هیچ فیلمی تضییع نشود ... لذا این شد که همچین شد ! و در مجموع ١۵ فیلم خارجی و ٩ فیلم ایرانی به شرح ذیل انتخاب شدند :

فیلمهای ایرانی :

رتبه شش

مشترکن با  ۵  رای :

- شب یلدا

- میم مثل مادر

- نیمه پنهان

رتبه پنج

مشترکن با  ۶ رای :

- از کرخه تا راین

- هامون

رتبه چهار

با  ٧  رای :

- سگ کشی

رتبه سه

با  ٨  رای :

- مادر

رتبه دو

با  ١٠ رای :

- شبهای روشن

و رتبه یک

با  ١۵ رای :

- آژانس شیشه ای

-------------------------------------------------------

فیلمهای خارجی :

رتبه چهار

مشترکن با  ۵  رای : 

- ماه تلخ

- مسیر سبز

- شرک

- فایت کلوب

- بر باد رفته

- فهرست شیندلر

رتبه سه

مشترکن با  ۶  رای :

- زندگی زیباست

- فارست گامپ

- سفید

- مالنا

- هفت

- سینما پارادیزو

رتبه دو

با  ٧  رای :

- دیگران

و رتبه یک

مشترکن با  ٨  رای :

- پدرخوانده

- آبی

-------------------------------------------------------

در کل تجربه جالبی بود و دوباره از همتون تشکر می کنم بابت افتخار دادنتون ... حتی برای من که زیاد فیلم بین نیستم نتایج بدست اومده خیلی جالب و ارزشمنده ... اگرچه این رده بندی هم مثل همه رده بندی هایی از این دست برآیند سلیقه عمومن دلی و غیر تخصصی شرکت کنندگان محدودشه و خیلی قابل استناد و تعمیم نیست اما وختی یه دور لیست کامل فیلمهایی که بیش از یک رای بدست آوردن رو مرور می کنم می بینم چقدر فیلم خوب هست که ندیدم و تصمیم دارم که اگه عمری بود و حس و حالی حتمن ببینم ...

فری پیشنهاد داد که ذوق به خرج بدم و بالای هر فیلم برگزیده عکسشم بزنم که خیلی پیشنهاد خوبی بود اما خدایی حسش نیست ! ضمن اینکه احسان تو وبلاگ سینماییش نم نم این کار رو می کنه ... تازه خودتونم می تونین عکس هر فیلمو سرچ کنین و بذارین روی دسکتاپتون و حالشو ببرین ! به جان خودم !

حالا میشه با این نتایج بازیهای دیگه ای هم ترتیب داد ! مثلن می تونین مثل من بشمرین که چن تا از برگزیده ها رو ندیدین ... کدوما رو بیشتر از یه بار دیدین ... چن تاشون به زعم و سلیقه شما اصلن شایستهء تو لیست بودن نیستن ... کدوما رو حتمن باید دوباره ببینین ... چن تاشون تو لیست شما هم بودن و الی آخر ... !    

  
نویسنده : محسن باقرلو ; ساعت ٢:۱٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٤ دی ۱۳۸٧
تگ ها :