ده راهکار چرند برای معضلی چرند تر !

لطفن با رعایت نظم و ادب و سکوت و سایر شئونات ! ابتدا لینک زیر را مطالعه کنید :

پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی در نامه ای به رییس اتحادیه پوشاک و لباس دوختهء تهران اعلام کرد ...

خواندید ؟! ... خب حالا توجهتان را به خودم جلب می کنم ! :

30 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی گذشته است ... 30 سال خودش یک عمر است ... نمی دانم پس کی می خواهیم تجربیات این سالها را به کار ببندیم ؟ ... می خواهیم یعنی می خواهند ... داریم بی وقفه سقوط می کنیم ... داریم مدام عقب تر می رویم ... دارند ما را و وطنمان را و آیندهء مان را به قهقرا می کشانند با لبخند و سلام و صلوات ... فرهنگمان رو به نابودی ست ... بوی الرحمن داشته ها و نداشته هایمان بلند شده ... تاریخمان زیر سم سواران بی تبار لگدمال شده چنان که گویی از زیر بته عمل آمده ایم ... آمار جرم و جنایت و بیکاری و اعتیاد و طلاق و بزهکاری با تصاعد هندسی بالا می رود ... اقتصادمان اسهال و یبوست توامان گرفته و بیمار محتضر هر لحظه رو به موتی را می ماند علاج و برگشت ناپذیر ... خودمان هم بالای سر این بیمار رقت انگیز در بالماسکه ای چندش آور بر روی هزاران هزار معدن گوناگون و اقیانوسی از نفت و گاز رقص افلیجی می کنیم ... ساختارهای اداری و اجتماعی مان ویران و مضمحل است به حدی که امید به اصلاح و بهبود رویایی کودکانه است ... از هر طرف که می رویم جز وحشتمان نمی افزاید ... و ما ( یعنی آنها ) هنوز اندر خم یک کوچهء بن بست در پی اینیم که سینهء این مانکن و باسن آن یکی خدای ناکرده یکخوت موجبات انحراف اخلاقی و انحطاط روحی روانی جامعه را فراهم نکند ... در پی اینیم که با بریدن و فِلَت کردن سینه ها و باسن های پلاستیکی ، جوانان این مرز و بوم پر گهر را در آغوش اسلام نگه داریم طوری که دعای ابوحمزه ثمالی را بهتر از اسم والدینشان از بر باشند و جوشن کبیر را بی غلط از آخر به اول عینهو بلبل چشم بسته و از حفظ بخوانند ... غافل از اینکه این ره که می رویم دیگر حتی به ترکستان هم نیست ...

لابد فردا روز هم می خواهند سینه ها و باسن های خودمان را صاف و فلت کنند ! ... از این جماعت هیچ چیز بعید نیست به مولا ... مثلن می توانند یکسری گیت های الکترونیکی سفارش بدهند چین بسازد برایشان تا صبح به صبح شهروندان از آنها عبور کرده و برجستگی هایشان اندازه گیری و استانداردسنجی شود و میزان غیر مجازش تعدیل و اصلاح شود ! ... البته تجربه ثابت کرده که مسئولین بادرایت و باکفایت نظام بیشتر تمایل به استفاده از روشها و راهکارهای کم هزینه و در عین حال سنتی و صد البته مبتنی و منطبق با ارزشها و تعالیم و فرهنگ اسلامی دارند ! ... مثلن ممکن است به جای گیت های مذکور شاهد باشیم که پرسنل شریف و زحمتکش گشت ارشاد ساطور و اره برقی به دست در خیابان دمبال آدمهای برجسته ! بکنند و مصرانه و مجدانه اقدام به خدمت رسانی به امت شهید پرور و رفع نواقص هندسی شان بنمایند شبانه روزی و خستگی ناپذیر !

این حقیر در همین راستا جهت علاج واقعه قبل از وقوع کردن پیشنهاداتی برای مسئولین ذیربط دارم به شرح ذیل :

1- نظارت و کنترل تغذیهء آحاد جامعه با هدف حذف کلیهء غذاهای حاوی ویتامین ها و پروتئین های برجسته کننده !

2- حذف مطالب و دروس مربوط به پستی بلندی های کشور پهناورمان ایران از تمام اطلسها و کتابهای درسی جغرافیا به جهت عقیم گذاشتن الگو برداریهای نامناسب !

3- تصویب طرح تشویقی تخصیص وام و یارانهء خفن به قصابی های کم فروش !

4- تصویب و اجرای طرح سنگسار مادران برجسته زا !

5- حذف مالیات و گمرکی دستگاه های بدنسازی خانگی و کمر بندهای لرزونکی چربی سوز ! و توزیع رایگان قرصهای لاغری موضعی از طریق مساجد و تکایا و ارگان های دولتی و نیمه دولتی !

6- کمک به توسعهء علم ژنتیک و تقدیر از زحمتکشان صنوف ماموگرافی و پوپولوژی !

7- گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه با هدف مشغول شدن دستهای مردم و  استفادهء بیشترشان از باسن و سینه برای انجام امورات کالری مصرف کن روزانه !

8- تلاش برای همه گیر شدن بیماری های ارزشی و اخلاق گرا مانند سرطان سینه و بواسیر حاد !  

9- اخلال در سیستم حمل و نقل عمومی و تخریب تونل ها و دور برگردان های احداث شده با هدف ترافیک سازی اسلامی به جهت ترویج فرهنگ پیاده روی تا حد مرگ و تعریق نواحی مرتفع تا حد بخارپز شدن و ناپدید شدن !

10- در نظر گرفتن جرائم سنگین برای خیاط های مردانه و زنانه دوزی که در استفاده از پارچه برای قسمتهای خشتک و سینهء شلوارها و پیراهن ها اسراف نموده و با این آزادی لجام گسیخته ! موجبات رشد تورم در این مناطق سوق الجیشی را فراهم آورده ! و اصلن مصلحت نظام اسلامی را در این فقره وجهء همت خود قرار نمی دهند !

 

پی چرت نوشت ! :

بدیهی ست نگارنده عقل درست و حسابی که ندارد ! و همهء این خزعبلات را ظرف چند دقیقه از خودش در کرده است ! بنابر این قطعن این راهکارها بهترین های موجود نبوده و راه برای یاری سبز دیگر صاحبان اندیشه و تفکر و دیگر دلسوزان جامعه بسته نیست ! لذا خواهشمندیم پیشنهادات این مدلی خود را در اسرع وخت به صندوق پستی سمت راست منزلتان پرتاب کنید تا یک در دنیا و یکی هم در آخرت عوض ببینید و حالش را ببرید ! 

  
نویسنده : محسن باقرلو ; ساعت ٦:٥٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۸۸
تگ ها :