صدای ترک خوردن را می شنوی ؟

حتی در این ظهر عاشورا ، در میان همهمه و هیاهوی این همه صدای طبل و دُهُل و سِنج و غُرّش آمپلی فایرهای غول پیکر ، بوضوح می توان صدای ترک خوردن یک چیزهایی را شنید ...

با وجود همهء سانسور ها و درز گرفتن همهء منافذ و سوراخ های موجود ! باز هم مردم اخبار وقایع جاری را می شنوند ... عینهو جاریِ آب که سنگ را ذره ذره بشکافد ... یعنی خب اقتضائات سال ٢٠٠٩ که چیزی به ٢٠١٠ شدنش نمانده اینطوری ست که دیگر چیزی از دید مردم پنهان نمی ماند ... واقعن شاید نظام آن روز که تصمیم به تمدید ریاست جمهوری حضرت مستطاب اَن ! - ولو به هر قیمتی - گرفت اصلن فکر اینجا ها را نمی کرد ... که در کمتر از ۶ ماه کار به جایی برسد که در - نجف آباد و مخصوصن - قُم که مغز و قلب مذهبی نظام محسوب می شود خیل خروشان جماعتی که در کمال تعجب میانشان عمامه به سر ها نیز کم نبوده اند توی صحن حرم حضرت معصومه بر علیه نظام مقدس و سران قَدَر قدرتش شعار بدهند ... که روز تاسوعا فرزندان ارزشی چفیه به دوشش به جای اینکه در هیات ها و تکایا برای حسین به سر و سینه بزنند و اشک بریزند ، مجبور باشند عینهو چی پاسوخته از این سر شهر به آن سر هروله بدوند برای به زعم خودشان کوبیدن سر مار فتنه در لانه های متکثر ... که طوری کارد به استخوان برسد که خودشان شب عاشورا مجبور بشوند به خانهء امام راحلشان حمله کنند و این شکلی گزک بدهند دست اغتشاشگران بی دین ! که لباس زیرشان را پرچم کنند که بفرما ! ... تیمَم و تیمَم و تیمَم و تیمَم ، این بود تیمِت ؟!

تحلیل وقایع اخیر و ریشه یابی علتها و معلول ها و پیش بینی اتفاقات قریب الوقوع لااقل در این بُرهه کار آسانی نیست ... ولی در یک نگاه کلی و با یک حساب سر انگشتی دو دو تا چار تا می شود گفت این بار زعمای قوم اشتباه خیلی بزرگی کردند ... اشتباه غیر قابل برگشت و جبران ناپذیری که دودش توی چشم همه خواهد رفت از جمله چشم های خمار و شهلای خودشان ! ... بنظر این کرگدن عوام الناس ! وختی در پروسهء طی شدهء اخیر از زاویهء دید نظام ، دستاوردهای کسب شده و هزینه های صرف شده را کنار هم می گذاریم و مقایسه می کنیم ، کللهم از بیخ ضرر بوده و اصلن ارزشش را نداشته است ... کما اینکه موسوی هم یکی بود از بدنهء همین نظام که اگر هم در سالهای خانه نشینی اش خیلی حوّل الی احسن الحال شده بود تازه می شد یکی مثل خاتمی که خانهء پُرَش هشت سال دانسته یا ندانسته در راستای تحکیم ارکانِ حالا دیگر متزلزل شدهء نظام و تامین منافعش ، برای مردم بیچاره فقط قشنگ حرف می زد و ایضن حرفهای قشنگ می زد و سرپوشی می شد برای لاپوشانی و ادامهء تمام چپاول ها و سوء مدیریت ها و تحجّر های عامدانه و عفونت های ظالمانه و کثافت کاریهای ناتمام ... نه حضرات ... قبول کنید که اصلن ارزشش را نداشت !   

  
نویسنده : محسن باقرلو ; ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٦ دی ۱۳۸۸
تگ ها :